Stream Video Player 1.1.0 - en to tr translation catalogue (80 entries)

en: You are not allowed to be here
tr: Bu sayfaya erişmek için izniniz yok

en: Learn how to encode &quot;stream-ready&quot; videos with multi-platform free-tools and<br />how to use this plug-in by
tr: &quot;Stream-ready (hazır-video)&quot; kodlamasını öğrenerek değişik özellikleri özgürce kullanabilmek ve<br />bu eklentiyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için

en: clicking here
tr: buraya tıklayın

en: indicates required field
tr: doldurulması zorunlu alanları belirtir

en: Stream Player Tag Atributes
tr: Stream Oynatıcısı Etiket Özellikleri

en: Base URL to save writing over and over again the full URL for the flv, img, mp4, hd and captions tags
tr: flv, img, mp4, hd ve altyazı etiketlerinin eklenip değiştirileceği ve hatta kaydedileceği ana dizin

en: Base URL:
tr: Ana Dizin:

en: Set the media provider, &quot;http&quot; is for pseudo-streming and is enable by default, choose &quot;video&quot; for progressively downloaded FLV, MP4, and AAC audio, choose &quot;sound&quot; for progressively downloaded MP3 files, choose &quot;image&quot; for JPG/GIF/PNG images, choose &quot;youtube&quot; for videos from Youtube and &quot;rtmp&quot; for FLV/MP4/MP3 files played from an RTMP server.
tr: Media sağlayacısını belirle: &quot;http&quot; pseudo-streming içindir ve varsayılan olarak atanmıştır, &quot;video&quot; ise FLV, MP4 ve AAC ses dosyaları için, &quot;sound&quot; ise MP3 dosyaları için, &quot;image&quot; ise JPG/GIF/PNG resim formatları için, &quot;youtube&quot; ise Youtube videoları için ve &quot;rtmp&quot; ise bir RTMP sunucusundan çalıştırılan FLV/MP4/MP3 formatları içindir.

en: Media provider:
tr: Media sağlayıcısı:

en: The absolute path to your file OR YouTube address
tr: Video dosyanızın dizini VEYA YouTube adresi

en: The absolute path to your image preview
tr: Video için resim önizlemesinin bulunduğu adres

en: Image Preview (jpg or png):
tr: Resim Önizlemesi (jpg ya da png):

en: The absolute path to your HD video
tr: HD videonun bulunduğu adres

en: HD Video for Player:
tr: Oynatıcı için HD Video

en: The absolute path to your MP4 video for iPad, iPhone or iPod Touch
tr: iPad, iPhone ya da iPod Touch için olan videonun adresi

en: The absolute path to your XML captions file
tr: XML formatında altyazı dosyanızın bulunduğu adres

en: Captions (.xml):
tr: Altyazılar (.xml):

en: Width &times; height in pixels
tr: Piksel olarak genişlik &times;  yükseklik

en: Dimensions:
tr: Boyutlar:

en: Enable embed the player in other sites
tr: Videoyu diğer sitelerde gömülü olarak kullanmaya izin verir

en: Enable Embed:
tr: Karıştırılabilir Oynatıcı (embed):

en: Enable the sharing of the URL of the post where the video is inserted
tr: Videonun eklendiği yazının adresini paylaşmaya izin ver

en: Enable URL Share:
tr: Adres paylaşımına izin ver:

en: Show the Dock for this player
tr: Bu oynatıcı için dock bölmesini etkinleştirir

en: Set the Control Bar position and visibility
tr: Kontrol Bölmesi pozisyonu ve görünürlüğünü ayarla

en: Control Bar:
tr: Kontrol Bölmesi:

en: Skin for this player
tr: Bu oynatıcı için tema

en: Skin:
tr: Tema:

en: LongTail Ads Code
tr: LongTail Reklam Kodu

en: Ads Code:
tr: Reklam Kodu:

en: The absolute path to your video player logo, if empty takes the default value on the plug-in settings
tr: Video oynatıcınızın logo dizini, eğer boş bırakırsanız eklenti ayarlarındaki varsayılan logo alınacaktır

en: Set the desired bandwidth for cache and site bandwidth control
tr: Site bant genişliğini ve hafıza kontrolünü sağlamak için dilediğiniz kullanılacak bant genişliği

en: Bandwidth:
tr: Bant Genişliği:

en: Your video title
tr: Videonuzun başlığı

en: Title:
tr: Başlık:

en: Your video volume, from 0 to 100, if empty takes the default value on the plug-in settings
tr: Videonuzun ses seviyesi, 0'dan 100'e kadar, eğer boş bırakılırsa eklenti ayarlarındaki varsayılan değer alınır

en: Volume:
tr: Ses Seviyesi:

en: Auto Start the video with the Stream Player
tr: Stream Oynatıcısıyla videoyu otomatik başlat

en: Auto Start:
tr: Otomatik Başlat:

en: To use another pseudo streaming script on other server, if is empty it takes the default value on the plug-in settings.
tr: Sunucuda bir başka pseudo kaynağı kullanmak için sunulan seçenekler, eğer buşsa eklenti ayarlarındaki varsayılan değeri alır

en: Streamer:
tr: Kaynak Sahibi:

en: Fixes the HTML overlapping of the Flash Video by adding the parameter [wmode=opaque].
tr: Flash Video'sunun HTML karmaşasını [wmode=opaque] kodunu ekleyerek düzeltir.

en: Fix HTML overlapping:
tr: HTML karmaşasını düzelt:

en: Generate
tr: Oluştur

en: Stream Video: This tag generator isn't going to put the stream video tag in your code.
tr: Stream Video: Bu tag düzenleyicisi kodunuza steam video etiketini eklemeyecektir.

en: Select a file
tr: Dosya seçin

en: You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by
tr: Bu içeriği görüntüleyebilmek için Flash Player'ınızı yüklemeli veya güncelleştirmelisiniz, yüklemek veya güncellemek için

en: (Video: Available only on a desktop browser)
tr: (Video: Sadece masaüstü tarayıcılarında kullanılabilir)

en: (Video: Watch this video on the post page)
tr: (Video: Bu videoyu yazıların bulunduğu sayfada izle)

en: Video Properties
tr: Video Özellikleri

en: Layout
tr: Görünüm

en: Behavior
tr: Davranış

en: System
tr: Sistem

en: Options saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Stream Video Options
tr: Stream Video Ayarları

en: Here you can set some default global options for all your videos, if you need help or more information on how to encode and prepare your video to be a pseudo stream compliant check out the
tr: Burada videolarınız için varsayılan olarak alınacak ayarları belirleyebilirsiniz, eğer nasıl video kodunu ayıklayacağınızı veya videonuzu nasıl hazırlayacağına dair yardım ve bilgiye ihtiyacınız varsa

en: FAQs
tr: SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

en: where you can find a lot of free and open resources to encode your video.
tr: adresini tıklayıp birçok bedava kaynağa ulaşabilirsiniz.

en: Update Options
tr: Ayarları Güncelle

en: Title
tr: Başlık

en: Preview Image
tr: Önizleme Resmi

en: Player Width
tr: Oynatıcı Genişliği

en: Player Height
tr: Oynatıcı Yüksekliği

en: Skin
tr: Tema

en: Control Bar
tr: Kontrol Bölmesi

en: Auto Start
tr: Otomatik Başlat

en: Startup Volume
tr: Başlangıç Ses Seviyesi

en: Show Share URL
tr: Paylaşma adresini göster

en: Show Embed HTML Code
tr: Gömülü HTML kodunu göster

en: Default media provider<br /><small>http = pseudo-streaming</small>
tr: Varsayılan medya sağlayıcısı<br /><small>http = pseudo-streaming</small>

en: Pseudo-Streamer URL
tr: Pseudo-Streamer Adresi

en: Bandwidth
tr: Bant genişliği

en: HTML Wrapper
tr: HTML Ayıklayıcısı

en: Use own SWFObject.js
tr: Kendi SWFObject.js dosyasını kullan

en: Show player only on single pages
tr: Oynatıcıyı sadece tek sayfalarda göster

en: Put your video tag short code here to include some widget videos.
tr: Bazı bileşen videolarını içermek için video etiketinin kısa etiketini buraya yazın.

en: Video Tag:
tr: Video Etiketi:

en: Type or paste here a video tag short code to display a video, you can add multiple tags on this widget and text if you want, if you need a help generating a video tag enter to the page or post editor and generate one with the video tag generator, take in count the widget width size to make your video fit it, if your video is very small consider not using the control bar.
tr: Buraya göstermek istediğiniz videonun kodunu yazın veya yapıştırın. Bu bileşene isterseniz birden fazla kod (etiket) ekleyebilir veya yazabilirsiniz. Eğer bir video kodu (etiketi) oluşturmak için yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bir sayfa veya yazıya girin ve Steam Video Oynatıcısı Etiket Oluşturucusuna tıklayıp kodunuzu oluşturun. Videonuzu bileşen genişliğine uygun olarak almayı unutmayın, eğer mesela videonuz Kontrol Bölmesini kullanabilmek için fazla küçükse kullanmayın.

en: Display Title
tr: Başlığı Göster

note: Description of an extension
en: By far the best and most complete video-audio player plug-in for WordPress. iPhone, iPad and HD video compatible.
tr: Wordpress için şu ana dek yapılmış olan en iyi ve en başarılı video-audio oynatan eklendi. iPhone, iPad ve HD video uyumuyla birlikte.
